Dla niewtajemniczonych psy również chadzają w biżuterii… przynajmniej niektóre. Przeglądając strony internetowe możemy napotkać wiele ozdób do przystrojenia psiej sierści czy obroży.

bizuteria_dla_psa

Najczęściej w kolorowych kokardach spotykamy Yorki, które w ostatnich latach są niebywale modną rasą. Ich sierść pozwala na różne formy strzyżenia i czesania (z czym dumni właściciele Yorków udają się do Groomerów – psich fryzjerów), a co za tym idzie szeroki wachlarz możliwości stworzenia z naszego pupila prawdziwego arcydzieła – pomogą w tym kokardki, spinki, gumki. Ostatnio hitem wśród właścicieli psów o nieco dłużej sierści stały się papiloty. Efekty takich prac najczęściej spotkamy na wystawach, przeciętny polak udekoruje swojego Yorka wyłącznie kokardką.

Kolejną gamą produktów są dodatki takie jak chustki bądź obroże. Lecz nie zwyczajne skórzane bądź parciane paski. Mam tu na myśli obróżki dla psów satynowe, aksamitne mieniące się blaskiem cyrkonii, czasem nawet kamieni szlachetnych! Obowiązkowo do obroży należy dokupić smycz pasującą kolorystycznie i wisiorek. Tak jak właścicielka (bądź właściciel) nosi łańcuszek z wisiorkiem, tak samo jego pupil. W końcu „jaki Pan – taki pies”.

Gdy już posiadamy takiego eleganckiego psiaka, powinien on również spać na ekskluzywnym legowisku. Wybór wzorów – bez ograniczeń, zarówno jak i tkanin. Zasada przy zakupach wyżej wymienionych produktów jest tylko jedna – nie dać się zwariować!