Często psy zamieszkują na dworzu. Dobrze wykonana buda dla psa zabezpiecza przed deszczem, chłodem i niekiedy przed nadmiernym upałem. Dobra buda dla psa powinna być oczywiście solidnie wykonana – bez prześwitów i szczelin przez które do środka budy nawiewał by śnieg lub padał deszcz.

Wybierając budę dla swojego psa warto zwrócić uwagę, czy jej konstrukcja umożliwia odpowiednią wentylację. Ważne jest aby podłoga budy dla psów nie stała bezpośrednio na ziemi. Nawet najlepszy impregnat do drewna nie zabezpieczy jej przed działaniem wody i wilgoci – a brak odpowiedniej wentylacji to duże zagrożenia dla zdrowia psa.

Najlepsze budy dla psów posiadają odpowiednie klocki umieszczone pod podłogą. Dzięki temu buda nie stoi bezpośrednio na ziemi, a podłoga jest wentylowana. Zawsze warto jednak co jakiś czas przesunąć budę w inne miejsce i sprawdzić czy jej podłoga w dalszym ciągu pozostaje w dobrym stanie.

Odpowiedniego zabezpieczenia wymagają też ściany. Najczęściej stosowane ocieplenie styropianem zapewni budzie dla psów odpowiednią ochronę jej mieszkańca. Ważne jednak by buda była również zabezpieczona od środka przed wygryzaniem przez psy ocieplenia. Nie zawsze zwykła dykta wytrzymuje pobyt psa w środku budy, a każda nierówność czy kant powoduje zainteresowanie się psa i w efekcie psy szybko wypełniają sobie czas … wygryzaniem odśrodkowym lub robią to „zewnętrznie” na naszych oczach, chociaż akurat to łatwo wyeliminować stosując urządzenie takie jak elektryczna obroża dla psa aby skutecznie zniechęcić psy do tego typu zachowań 🙂

Niekiedy jednak podejście do tematu budy dla psa bywa … dość specyficzne.

buda dla psa

Wyszperane dla psa na virango.pl

Dość wyjątkowa buda ? Ha – ciekawe jak wyjątkowy musi być pies zamieszkujący takie lokum.

Czego to ludzie nie wymyślą. Czasami przechodzi to psie pojęcie. Ciekawe jak odbyła się tresura psa by potrafił on sprawnie i w pełnym zakresie wykorzystać wszelkie zalety swojej posesji.