Kiedy masz w posiadaniu psa nadzwyczaj ruchliwego, musisz koniecznie zaopatrzyć się w dodatkowe urządzenia treningowe. Chodzi tu o zabawki – twarde i miękkie, różnego rodzaju sznury, które będą mogły służyć do przeciągania. Poza zabawkami niezbędny jest również czas jaki możemy poświęcić naszemu ruchliwemu czworonogowi. Zabawa jest dla niego ciekawsza jeżeli my w niej uczestniczymy. Dodatkowo podczas zabawy na świeżym powietrzu pies ma okazję się wybiegać, potocznie mówiąc wyszaleć.

W przeciwnym razie, niestety po powrocie z pracy, zastaniemy brzydko mówiąc pobojowisko. Każdemu psu niezbędny jest ruch i zabawa w trakcie dnia, dlatego jeśli my mu go nie dostarczymy, zaczerpnie sobie go sam.

Jeśli mimo wszytko to nie pomaga, to systemy elektroniczne do tresury psów, mogą okazać się pomocne w takich przypadkach. Chodzi tu między innymi o demolowanie ogrodu podczas naszej nieobecności. Systemy zwane „niewidoczne ogrodzenie” będące zaawansowaną technologicznie odmianą systemów typu elektryczny pastuch dla psa wskażą psu miejsca, w których bawić się może do woli i miejsca,w których radosna twórczość jest zabroniona.

Tego typu systemy powodują, że ogród może być bezpieczny. Sam pies ma natomiast ograniczone możliwości opuszczenia wyznaczonej przestrzeni bez niepotrzebnego ograniczania jego swobody. Zobacz jak prowadzone jest szkolenie psów – kojec dla psa naprawdę jest ostatecznością i nie ma potrzeby więzić psa na malej przestrzeni.

Swoboda, bezpieczeństwo i … ładny ogród. Wybierając tego typu niewidzialny kojec dla psa warto jednak sprawdzić czy pochodzi od uznanego producenta: PetSafe, Dogtra, Num’axes czy Innotek oraz czy jest bezpieczny dla psa na przykład czy posiada certyfikat ECMA.