Czym jest taka elektroniczna obroża dla psa i jak wybrać najlepszą obrożę do swoich potrzeb.

Co do zasady elektroniczna obroża służy do korekty zachowania psa. Często mylnie kojarzona jest z urządzeniem tylko do karania psów. Nic bardziej mylnego. Oczywiście szkolenie w którym korzystamy z elektronicznej obroży dla psa jest formą tresury psów w której korzystamy z awersji ale … czy zasada kija i marchewki nie sprawdza się najlepiej ?

Elektroniczna obroża dla psa

Elektroniczna obroża dla psa

Wybierając dla swojego psa obrożę elektroniczną do tresury zwróć uwagą na jej zasięg i oferowane funkcje. Dobra obroża elektroniczna dla psów powinna umożliwiać kontakt pilota z obrożą na odległość nie mniejszą niż 400 metrów choć markowe systemy często przekraczają zasięgiem 1000 metrów.

Elektroniczna obroża powinna umożliwić wydanie psu komendy ostrzegawczej (dzwonek, wibracja) i posiadać odpowiednią ilość poziomów impulsów ciągłych (korekcyjnych) i ostrzegawczych.

Żeby uniknąć problemów przy użytkowaniu elektronicznej obroży dla psa warto również nabyć model umożliwiający ładowanie pilota i obroży z zasilacza. Elektroniczne obroże dla psów na baterie są często dość kłopotliwe w utrzymaniu, a często wymiana baterii w odbiorniku obroży (w modelach gdzie wymaga zdjęcia obudowy) prowadzi często do utraty hermetyczności i w konsekwencji dochodzi do uszkodzenia obroży.

Jeśli chcesz aby tresura kilku psów była prowadzona skutecznie za pomocą jednego pilota szukaj takiej obroży elektronicznej która umożliwia sterowania kilkoma obrożami za pomocą jednego pilota. Tego typu zestawy oferują takie marki jak PetSafe, Dogtra czy SportDOG.

Zobacz również jak może być prowadzona tresura psa w której wykorzystana jest obroża elektryczna do tresury psów.

Wybierając obrożę do szkolenia psów warto zwrócić uwagę czy pochodzi od uznanego producenta i czy będzie bezpieczna dla psa. Warto wybierać modele które posiadają certyfikat ECMA.