Wiele problemów z psem można rozwiązać stosując urządzenie jakim jest elektryczna obroża dla psa.

Poszukując jak najbardziej uniwersalnej obroży elektrycznej dla psa należy zwrócić uwagę na model marki Pet Safe. Elektryczna obroża dla psa Trainer 400M to ciekawe urządzenie, które oferuje większość funkcji jakie posiadają profesjonalne obroże elektryczne dla psów. Jedynie zasięg tej obroży został ograniczony do 400 metrów – ale dla użytku amatorskiego wydaje się być to wystarczające do opanowania naszego psa.

elektryczna-obroza-dla-psa

elektryczna-obroza-dla-psa

Elektryczna obroża PetSafe dysponując zasięgiem do 400 metrów w wolnym terenie oferuje możliwość pracy nawet z trzema psami za pomocą jednego pilota. Dzięki temu może być również używana do szkolenia psów w bardziej zaawansowanych zastosowaniach.

Pilot 400M Trainer i elektryczna obroża dla psów zasilane są akumulatorkiem. W zestawie znajduje się także zasilacz do ładowania akumulatorków.

Elektryczna obroża i pilot w tym zestawie są wodoodporne i mogą pracować w cięższych warunkach pogodowych.

Zestaw charakteryzuje się niewielkim, ważącym 90 gram i poręcznym pilotem wysokiej klasy, który posiada większość funkcji które są dostępne zazwyczaj w droższych systemach.

Elektroniczna obroża dla psa może być używana również przez mniejsze psy – waży tylko 80 gram.

Tresura psa w której używana jest elektryczna obroża dla psów jest humanitarnym i skutecznym sposobem wpływania na negatywne zachowanie się psa. Sprawdź więcej informacji, które znajdziesz w zamieszczonym poniżej filmie.

Tego typu obroże elektryczne posiadają zasięg od 100 metrów do nawet 3 kilometrów. Prezentowana na filmie linia obroży do amatorskiej tresury psów marki PetSafe oferują zasięg do jednego kilometra. Inne marki oferujące tego typu obroże elektroniczne to Dogtra, SportDOG, Num’axes czy Innotek.