Elektryczny pastuch dla psa jest doskonałym rozwiązaniem jeśli trzymamy psa w ogrodzie.

Jeśli problem z psem dotyczy opuszczania przez niego terenu działki lub pies niszczy ogród warto zastanowić się czy elektryczny pastuch dla nie jest dobrym rozwiązaniem problemów z psem. Nie każdy wie, że elektryczny pastuch dla psa może być również zupełnie niewidocznym ogrodzeniem. Tego typu urządzenia dla psów nie wymagają również kontaktu psa z przewodem, a sam przewód nie kopie prądem !

Elektryczny pastuch dla psa

Elektryczny pastuch dla psa

Co ciekawe system tego typu może pracować bez względu na pogodę w lecie i w zimie. Jedynie podczas burzy jak każde inne urządzenie elektroniczne należy go wyłączyć.

Jeden system elektrycznego pastucha dla psów może nadzorować jednego, dwa lub dowolnie dużą ilość psów pod warunkiem, że na szyję każdego psa założymy urządzenie jakim jest elektryczna obroża, która komunikuje się z danym systemem.

Elektryczne pastuchy dla psów mogą być również stosowane dla mniejszych, średnich i dużych psów – w takiej sytuacji warto zastanowić się nad wyborem ogrodzenia które umożliwia pracę z kilkoma rodzajami obroży elektronicznych.

Marka PetSafe wypuściła natomiast na rynek dodatkową obrożę dla … kota. Mniejsza niż elektryczna obroża dla psów i działająca zdecydowanie słabszą korektą może być używana z tą samą centralką, która nadzoruje obroży noszone przez psy.

Tresura psa w systemie elektryczny pastuch dla psa nie powinna trwać dłużej niż 14 dni, a codziennie powinniśmy go szkolić przez jakieś 20 minut. Dzięki temu pies może szybko i poprawnie zachowywać się na naszej działce, przestanie niszczyć ogród i ograniczymy możliwość jego ucieczki poza wyznaczony teren.