Rozpoczynając trening psa, który jest wyjątkowo uciążliwy możemy posiłkować się różnymi zdobyczami techniki, które z pewnością pomogą wyeliminować złe zachowanie naszego pupila. W pierwszych dniach po przybyciu naszego psa do domu irytujące dla wielu domowników może stać się ciągłe jego szczekanie. Możemy wówczas rozpocząć jego tresurę wykorzystując specjalną obrożę antyszczekową, która ma za zadanie uciszyć uciążliwe ujadanie. Prawidłowo stosowana nie może być noszona przez psa dłużej niż 12 godzin w ciągu dnia. Tego typu urządzenie działa automatycznie. Zaraz po wydaniu przez pupila głośnych dźwięków włącza się prawidłowa korekta zachowania. Obroża antyszczekowa posiada na ogół czujnik wibracji krtani, za pośrednictwem którego uruchamia się mechanizm korygowania zachowania psa.

To zapewnia właścicielowi spokój, że pies nie zostanie przypadkowo skarcony, gdy szczeka akurat inne zwierzę w jego pobliżu. Ciekawym urządzeniem jest obroża marki Innotek BC-50E. Model ten posiada siedem poziomów impulsów, które dopasowują się do każdej rasy psa. Gdy tylko obroża zostanie uaktywniona po pierwszym szczeknięciu, karci psa z najmniejszą możliwą siłą. W przypadku dania głosu w ciągu pół minuty pies zostaje skarcony impulsem o ton wyższym od poprzedniego. Obroża antyszczekowa dodatkowo zawiera specjalnie regulowany pasek o zakresie 20-58 cm. Zestaw, który możemy nabyć w sklepie internetowym zawiera wodoodporną obrożę antyszczekową, baterię alkaiczną, pasek, dwie pary elektrod, a także instrukcję obsługi. Obrożę elektryczną wykorzystać możemy w szkoleniu psów na odległość. Ważne jest jednak to, że psy muszą mieć skończone 6 miesiący. Pamiętajmy o tym, że szczeniaki nie kojarzą związków przyczynowo skutkowych, a co za tym idzie trudno jest im cokolwiek wpoić. Większość obroży dostępnych na rynku posiada różne poziomy impulsu.

Dzięki temu mamy możliwość wysłania nie tylko samego impulsu elektrostatyczne ale również ostrzeżenia dźwiękowego. Tego typu urządzenia mają również ograniczony zasięg. Najczęściej najtańsze modele oferują możliwość sterowania nimi do zaledwie kilkudziesięciu metrów. Bardziej zaawansowane, droższe modele umożliwiają sterowanie nawet i w odległości 3 km. Takie przedmioty są wykonane na ogół w sposób trwały, z materiałów wodoodpornych. To zapewnia ich działanie w każdych warunkach z tego względu, że pies może znaleźć się pod działaniem różnych warunków pogodowych lub też jego trening odbywać może się w różnych regionach kraju. Produkty tego typu z pewnością ułatwiają tresurę nawet najbardziej nieposkromionych zwierzaków.