Zabawka dla psa Bristle BoneKażdy właściciel psa chce dbać o jego prawidłowy rozwój, a także i w późniejszym czasie utrzymanie jego ciała w nieskazitelnym stanie. O ile w przypadku sierści wystarczą częste kąpiele i szczotkowanie, o tyle w przypadku zębów konieczne jest coś więcej. Warto jednak wiedzieć, że istnieją różnego rodzaju zabawki, profesjonalne gryzaki pozwalające na prawidłowe zadbanie o stan jamy ustnej twojego psa np. Bristle Bone marki Premier. Sprawdź, co akurat jest dostępne na rynku aby zapewnić swojemu pupilowi odpowiednią higienę jamy ustnej oraz ulgę dla szczeniaka w okresie tracenia zębów.

Dentystyczna zabawka dla psaWłaściciele, którzy chcą dać swojemu pupilowi gryzak o przyjemnym smaku mięty, powinni zainwestować w produkt Denti znanej marki HappyPet. Jest to mały hantel z licznymi wypustkami w kształcie stożków. Wypustki mają za zadanie czyścić i masować zęby. Ponadto w trakcie zabawy hantelek wydaje dźwięki, które zachęcają psy do zabawy. Materiał, z którego wykonana jest zabawka wykazuje dużą odporność na gryzienie i będzie odporny na przegryzienie przez długi czas. Oprócz tego warto wskazać, że zabawka świetnie nadaje się dla psów małych i średnich ras.

Zabawka dla psa w postaci podeszwyDla psów, które uwielbiają gryźć buty, marka HappyPet oferuje gryzak w postaci gumowej podeszwy buta. Na jej powierzchni znajdują się liczne wypustki w różnych kształtach i wzorach. Rubber Treads to gryzak, który na pewno przypadnie do gustu twojemu psu, świetnie wymasuje mu dziąsła i pozwoli zadbać o tak ważną higienę zębów. Zabawka ta występuje w różnych kolorach.

Psie zęby wolne od kamieniaOprócz typowych zabawek pomagających czyścić zęby i masować dziąsła nie możemy także zapominać o tym, że na rynku istnieją także specjalne pokarmy, które to ułatwiają. Specjalne gryzaki w różnych kształtach, barwach i o zróżnicowanych smakach są dostępne zarówno w internecie, jak i supermarketach. Warto jest od czasu do czasu zaoferować psu tego typu prezent, który uprzyjemni mu czas i pozytywne wpłynie na jego zdrowie. Jeżeli nie mamy pomysłu na to, co będzie najlepsze dla naszego zwierzaka, najlepiej zapytać o radę sprzedawcę w sklepie zoologicznym. Z pomocą fachowca z pewnością znajdziemy produkt, który spełni nasze wymagania i uzyskamy go za rozsądną cenę. Obecnie w wielu miastach znajdują się profesjonalnie zaopatrzone sklepy zoologiczne, zatem warto je odwiedzić.