Nawet najbardziej udomowione koty mają swoje tajemnice. Jedną z nich jest „czas wolny”, który nasze pupile spędzają samotnie (lub nie) na zewnątrz domu. Na pewno każdy właściciel kota zastanawiał się co robił futrzasty wędrowiec podczas swojej nieobecności. Teraz dzięki zaawansowanej technice mamy możliwość podglądania wyczynów naszego pupila.

Rozwiązanie takie daje nam kamerka dla zwierząt „Eyenimal” która zrelacjonuje wszystko czego doświadczył nasz pupil w ciągu dnia. Wystarczy, że wepniesz kamerkę przy pomocy specjalnego klipsa na ulubioną obrożę Twojego podopiecznego. Dzięki małym rozmiarom i wadze (około 35 gram) kamerka nie przeszkadza kotu nawet podczas najbardziej ekstremalnych wspinaczek i zabaw. Obraz rejestrowany jest z rozdzielczością 640/480 pikseli z częstotliwością 29 klatek na sekundę dzięki czemu nawet dynamiczne wydarzenia obejrzymy w dobrej jakości. Oprócz rejestracji video kamerka nagrywa również dźwięk co czyni zarejestrowane filmy jeszcze atrakcyjniejsze.

Urządzenie „Eyenimal” jest w pełni kompatybilne z komputerem co pozwala na przenoszenie i późniejszą obróbkę nagrań. Filmy zapisywane są w popularnym formacie AVI co przy wykorzystaniu karty o pojemności 8GB pozwala na rejestrację wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Kamerka została wyposażona w akumulatorek wystarczający na ponad 2.5 godziny ciągłej pracy. Ładowanie odbywa się podczas podłączenia kamerki do komputera za pośrednictwem łącza USB.

Pomimo fakty, iż kamerka „Eyenimal” jest produktem relatywnie nowym, została już doceniona na targach Global Pet Expo Orlando 2011 na Florydzie (USA) gdzie otrzymała wyróżnienie za najlepszy produkt dla zwierząt. Jest to o tyle cenne wyróżnienie z uwagi na fakt, iż targi w Orlando są jednymi z najbardziej prestiżowych imprez na świecie.

Dodatkowo kamerka “Eyenimal” uzyskała certyfikat bezpiecznego produktu od najbardziej liczącej się organizacji oceniającej bezpieczeństwo produktów dla zwierząt – ECMA. Certyfikat ten otrzymują tylko sprawdzone, bezpieczne i co najważniejsze przyjazne produkty dla zwierząt.