Produkty firmy DT Systems to nowości na polskim rynku. W USA uznawane są za profesjonalne systemy do tresury psów. Firma ta specjalizuje się głównie w obrożach elektrycznych z pilotem o charakterze treningowym. Zatem DT Systems znane jest na rynku producentów elektronicznych urządzeń wykorzystywanych do tresowania psów jako firmę oferującą obroże zarówno do tresury profesjonalnej jak i amatorskiej.

Micro_iDT

W swojej bogatej ofercie powyżej wspomniana marka posiada głównie obroże elektryczne do tresury i szkolenia psów. Ich przykładem może być model noszący nazwę Micro-iDTZ 3000. Jak sama nazwa sugeruje, jest to bardzo mała obroża – co więcej, należy do grona najmniejszych spośród tych, które na rynku można kupić. Mimo tak małych rozmiarów i wagi obroża może być stosowana także u psów większych. Pilot również nie jest bardzo duży i ciężki.

W powyższym modelu zastosowany został system Maxx-Range™. Za jego sprawą warunki panujące w otoczeniu nie mają większego wpływu na to, jak pracuje obroża. Obroża, podobnie zresztą jak i pilot służący do sterowania nią, są wodoodporne. Opisywany model stosować można w otwartym terenie na całkiem sporym zasięgu – wynosi on mianowicie maksymalnie osiemset metrów. Obroża zaopatrzona jest w magnetyczny włącznik. Zasila się ją akumulatorem.

Z innych markowych rozwiązań do szkolenia psów warto zwrócić uwagę na popularne obroże do tresury takich marek jak Num’axes, PetSafe czy Innotek. Zobacz prezentację wybranych produktów na filmie poniżej.

Wybierając obrożę sprawdź czy producent respektuje normy bezpieczeństwa organizacji ECMA, do której przystąpili ci producenci dla których ważna jest jakość produktu i bezpieczeństwo psa, który go używa.