Dzisiaj dwa słowa o tym jak wybrać niewidzialne ogrodzenie dla psów. Dlaczego warto wybrać takie, które posiada certyfikat ECMA ?

Zakup niewidocznego ogrodzenia, za pomocą którego w prosty sposób wyznaczać można w ogrodzie strefy dla psa dostępne i niedostępne jest bardzo dobrą inwestycją z kilku powodów. Przede wszystkim zwierzę przestanie dewastować ogród, dzięki czemu uniknie się nie tylko zbędnych nerwów, ale również i wydatków. Poza tym takie niewidoczne ogrodzenie warto zamontować w ogrodzie również i ze względu na bezpieczeństwo samego psa. Jeżeli zwierzę ma tendencję do urządzania sobie samowolnych wycieczek poza teren posesji, to dzięki temu systemowi zostaną one w znacznym stopniu ograniczone albo w ogóle wyeliminowane.

Pies wybiegający na ulicę zawsze może sobie przecież zrobić krzywdę – na przykład wpaść pod samochód, co też może skończyć się dla niego tragicznie. Poza tym nawet i w ogrodzie nasz pupil narażony jest na wiele niebezpieczeństw. Kiedy wpada w szał zabawy, wówczas jego instynkt samozachowawczy nie jest tak wyostrzony jak normalnie – dla przykładu zwierzę może się zapędzić i wpaść do oczka wodnego czy stawu, co też nie zawsze musi mieć dla niego szczęśliwy finał. Podobnych sytuacji wymienić da się tutaj sporo – pies może też zupełnie niechcący wylądować w roślinach takich jak róże czy agrest, co skończy się dla niego naprawdę boleśnie. Dzięki niewidocznemu ogrodzeniu takich sytuacji można uniknąć, natomiast kiedy zostawia się psa samego, ma się ten komfort psychiczny, że zwierzę jest bezpieczne.

Bardzo tutaj istotne jest również to, że pies czuje się swobodnie. Żadna to bowiem dla niego przyjemność spędzać pół dnia na łańcuchu albo siedzieć w kojcu. Wyznaczając strefy dla zwierzęcia zakazane, koniecznie trzeba pamiętać również o tym, aby zatroszczyć się o zorganizowanie psu takiej przestrzeni, w której może przebywać i spokojnie się bawić, nawet, jeśli oznacza to kopanie jakiś dołów i tym podobne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób już na etapie planowania swojego ogrodu myśli o zamontowaniu niewidocznego ogrodzenia, co jest zresztą zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Oczywistą sprawą jest, że tego typu elektryczny pastuch dla psa ograniczając jego ucieczki poza wyznaczony teren w znacznym stopniu eliminuje ryzyko wypadku czy innych nieprzyjemnych dla psa zagrożeń. Poza tym pies w ogrodzie gdzie działa niewidoczne ogrodzenie nie niszczy ogrodu. Ale czy to wszystko ? Jak sprawdzić czy dany system jest bezpieczny dla psa ? Jakie są opinie na temat poszczególnych modeli ?

Na pewno warto wybrać system z certyfikatem ECMA. To nie tylko wyższa jakość ! To przede wszystkim surowe normy w zakresie działania obroży elektronicznej. Markowe produkty są tak zaprojektowane, że stawiają na pierwszym miejscu bezpieczeństwo psa nie poza wyznaczonym terenem ale właśnie psa, który pracuje z tego rodzaju systemem. Produkty z certyfikatem ECMA oferujątakie marki jak Pet Safe, Innotek, Dogtra czy Num’axes. Z innych wysokiej klasy produktów warto zwrócić uwagę również na niewidoczne ogrodzenia marki PAC, która oferuje je już od kilkunastu lat.

Zapraszamy również do zapoznania się z filmem na którym prezentowana jest tresura psa z systemem typu elektryczny pastuch – niewidoczne ogrodzenie dla psów, który umieściłem poniżej.

Jak widzisz tego typu ogrodzenie dla psa w sposób bezpieczny dla psów ogranicza ryzyko ich ucieczek poza wyznaczony teren skutecznie chroniąc w ogrodzie te miejsca gdzie psy nie powinny wykazywać się zbytnią aktywnością. Co ważne – skuteczna tresura psa do pracy z niewidocznym ogrodzeniem nie wymaga specjalnych kwalifikacji czy masy czasu poświęcanego na pracę z psem.