Problem ze szczekaniem lub wyciem psa występuje dość często. Rozwiązaniem może być elektroniczna obroża antyszczekowa dla psa, który zachowuje się zbyt głośno.

Tego typu obroże dla psów warto również zabrać ze sobą kiedy zmieniamy miejsce pobytu, a nasz pies wybiera się w podróż nami. W nowym miejscu nie wszyscy mogą tolerować jego zbyt głośne szczekanie.

obroża antyszczekowa dla psa

obroża antyszczekowa dla psa

Aby zapobiec problemom warto poznać elektroniczne obroże antyszczekowe dla psów. Tego typu system składa się z odbiornika przymocowanego do obroży zakładanej psu. Obroża po wykryciu, że ma miejsce zbyt długie szczekanie psa, co odbywa się poprzez mikrofon lub za pomocą czujnika wibracji krtani, przechodzi w tryb reakcji. W zależności od modelu może to być ostrzeżenie dźwiękowe, dawka nieprzyjemnego dla psa zapachu, impuls korekcyjny lub nieprzyjemne dla psich uszu ultradźwięki.

Zazwyczaj dobra obroża antyszczekowa dla psa posiada system ostrzegania dźwiękowego i manualną lub automatyczną możliwość dopasowania parametrów pracy do wagi i temperamentu psa.

Najbardziej zaawansowane antyszczeki dla psów mogą być używane na zewnątrz, również w gorszych warunkach gdyż są wodoodporne np. marka Dogtra, PetSafe czy SportDOG.

Niekiedy pojawia się problem długiej lub gęstej sierści psa. W takiej sytuacji należy unikać obroży zapachowych, zaś najlepiej sprawdzi się elektryczna obroża antyszczekowa pod warunkiem, że została przez producenta wyposażona w długie elektrody. Pamiętaj jednak, że tresura psa w której stosowane są elektroniczne obroże antyszczekowe dla psów powinna być prowadzona z przerwami – pies może nosić tego typu obrożę przeciw szczekaniu do 12 godzin na dobę.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu o działaniu obroży przeciw szczekaniu. Omówiona została w nim zasada działania takiej obroży i podstawowe zasady związane z prawidłowym jej stosowaniem ,testowaniem, obsługą i tresurą psów które mają „problem” z nadmiernym szczekaniem lub wyciem. Twój pies nie musi być źródłem nieporozumień z sąsiadami.