Każdy początkujący właściciel z pewnością doskonale wie, jak wiele problemów może przysporzyć młody pies, który nie został odpowiednio wytresowany. Ciągłe szczekanie, gryzienie przedmiotów, warczenie na znajomych, to tylko niektóre z dość uciążliwych problemów, z którymi należy sobie poradzić w początkowym okresie posiadania zwierzaka. Markowa i skuteczna obroża elektryczna dla psa jest doskonałym ułatwieniem przy tresurze niesfornego zwierzaka. Obroża elektroniczna pozwala wyeliminować wiele problemów związanych z zachowaniem psa.

Wielofunkcyjna obroża IpetsJednym z rozwiązań jest obroża elektryczna Ipets. Obroża ta współpracuje ze smartfonem, który komunikuje się z obrożą elektroniczną w sposób bezprzewodowy. Odbiornik mocowany do obroży jest zasilany za pomocą akumulatorka. Można go łatwo i szybko doładować. Odbiornik został tak zaprojektowany, aby trudno było go uszkodzić. Jednym z zabezpieczeń jest gumowa nakładka, która go szczelnie zabezpiecza. Aplikacja działa na takich urządzeniach jak iPhone, iPad, czy innego rodzaju smartfony z obsługą Androida lub systemu IOS. Ta obroża elektryczna jest bardzo funkcjonalna i posiada trzy sposoby działania.  Doskonałym narzędziem pełniącym funkcję obroży antyszczekowej jest program antyszczekowy. W trakcie szkolenia czworonoga przydatny także jest program bezprzewodowego ogrodzenia, dzięki któremu możemy wyznaczyć psu obszar, wokół którego może się poruszać. W takim trybie pracy urządzenie pracuje jak zaawansowany elektryczny pastuch dla psów, nadzorując jego przemieszczanie się wewnątrz określonych stref w terenie. W momencie, gdy pies przekroczy granicę wyznaczonej strefy, zostanie przez obrożę niezwłocznie skarcony. Ty możesz z powodzeniem poczytać gazetę na ławce w parku lub też zająć się swoimi dziećmi. Pies natomiast będzie cały czas monitorowany przez obrożę, a gdy zachowa się nieodpowiednio zostaniesz o tym poinformowany. Trzecim sposobem działania jest obroża elektryczna do tresury psa pomocna przy szkoleniu i nauce podstawowych komend.

Obroża elektryczna dla psa EasyPet Trainer 350Innym produktem do tresury psa może być elektryczna obroża EasyPet Trainer 350. Zestaw ten posiada pilota oraz obrożę elektroniczną dla psa. Osoba szkoląca przy pomocy pilota karci psa, jeżeli ten nie wykona komendy. Zasięg takiego zestawu wynosi do 150 metrów w otwartym terenie co w zupełności wystarcza do nauki podstawowych komend. Obroża elektryczna dla psa zasilana jest poprzez akumulatorek, dzięki temu nie trzeba już się martwić wymianą baterii. Urządzenie to może być wykorzystywane do tresury małych, jak i też dużych psów. Pomaga w tym możliwość zmiany intensywności impulsów elektrostatycznych, a także wibracji. Dla dużego psa możemy wybrać opcję mocniejszą, natomiast dla mniejszego słabszą. Tresura psa z tym urządzeniem staje się bardzo szybko skuteczniejsza, nie wymaga uwiązywania psa oraz nie sprawia żadnych większych problemów przy psie lubiącym oddalić się od właściciela, a obsługa systemu nie wymaga dodatkowych narzędzi i staje się wręcz intuicyjna.

Obroże elektryczne do tresury psa w niektórych przypadkach stają się jedynym rozwiązaniem aby poradzić sobie z psem. Charakteryzują się one dużą skutecznością w działaniu i wiele osób w tym doświadczeni treserzy używa ich do pracy z psem.