Tresura psa może być zadaniem bardzo przyjemnym zarówno dla właściciela jak i psa. Będzie to sprawiało nam wiele radości, szczególnie, jeśli zauważymy szybkie postępy. Pies także będzie szczęśliwy widząc jak jego sztuczki sprawiają nam przyjemność. Jednak nie zawsze będziemy w stanie osiągać odpowiednio szybkie rezultaty. Czasami także konieczne może okazać się szkolenie w celu wyeliminowania niechcianych zachowań u psa. Jest to już zadanie znacznie trudniejsze, jednak mimo wszystko sukcesy także sprawiają nam radość.
Dopasuj obrożę elektroniczną do swojego pupilaAby jak najbardziej skutecznie pokonać złe nawyki najlepiej zastosować w szkoleniu obroże elektryczne. Są to urządzenia, które pies nosi na szyi, zupełnie jak zwykłą obrożę. Na pasku jednak znajduje się moduł z elektroniką, która ma za zadanie pomóc w karceniu pupila, nawet z dużych odległości. Podczas oduczania złych zachowań szczególnie ważne jest, by pies nie kojarzył karcenia z naszą osobą, ponieważ wtedy będzie zachowywał się dobrze, ale tylko w naszej obecności. Kiedy tylko poczuje, że nie jest obserwowany natychmiast zajmie się swoimi ulubionymi zajęciami, które nas doprowadzają do szewskiej pasji. Stosując obroże elektroniczne mamy właśnie możliwość wyrobienia u psa przekonania, że może być skarcony w każdym momencie i to niezależnie od naszej obecności. Do obroży zawsze dołączany jest pilot zdalnego sterowania, który pozwala na kontrolę jej elektroniki nawet z odległości sięgających setek metrów. Zależne jest to oczywiście od konkretnego modelu. Od tego samego zależy, jaki impuls korekcyjny będziemy mieli do użycia. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów obroży elektrycznych, z których najmniej inwazyjne dla psa są te posiadające zasobnik na płyn zapachowy. Na naszą komendę dozownik wypuści dawkę płynu, którego zapach będzie drażnił psa. Powinno to skutecznie zadziałać w przypadku psów łatwiejszych do ułożenia.

W bardziej skomplikowanych przypadkach możemy zadziałać na słuch psa, oczywiście w sposób całkowicie bezpieczny. Generator sygnałów dźwiękowych o wysokiej częstotliwości skutecznie zniechęci psa do kontynuowania czynności, której sobie nie życzymy. Dla posiadaczy psów o bardziej twardym charakterze producenci przygotowali generator impulsów elektrycznych o regulowanej mocy. Taki sygnał korekcyjny bez problemu zadziała nawet, jako niewidzialne ogrodzenie, ponieważ pies będzie unikał miejsc, w których takim sygnałem został poczęstowany. Aby zadanie sobie ułatwić możemy użyć specjalnego przewodu połączonego z generatorem. W taki sposób stworzymy ogrodzenie, którego obroża nie pozwoli psu przekroczyć.