Oduczenie psa nadmiernego szczekania, wściekłego ujadania oraz nieprzyjaznego powarkiwania to naprawdę trudna praca i niełatwa sztuka. Doskonale wie o tym każdy, kto postanowił oduczyć swego pupila tego rodzaju zachowań, które przecież trudno jest rozpatrywać w jakimkolwiek pozytywnym aspekcie. Pies nie zrozumie polecenia „nie szczekaj”, ponieważ to leży jak najbardziej w jego naturze.

Nie ma żadnej możliwości, aby psa szczekania całkowicie oduczyć, nie mniej jednak takie zachowania można kontrolować i ograniczać. Do tego celu wykorzystać można z powodzeniem obroże antyszczekowe. Ich odmian jest kilka, nie mniej jednak bardzo popularne są te działające w oparciu o spray. Niestety, należy liczyć się z tym, że nie dla każdego psa się one nadają i nie w każdej sytuacji należy ich używać. Przede wszystkim ich stosowanie odpada w przypadku czworonogów odznaczających się długą sierścią.

Zapach, zamiast dotrzeć tam, gdzie powinien – czyli do nosa, najzwyczajniej w świecie utknie w tej sierści i pies go nawet nie poczuje. Ponadto korzystanie ze sprayowych obroży antyszczekowych mija się z celem na otwartych przestrzeniach – zapach się wówczas bardzo szybko ulatnia. Dlatego też najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie obroży elektrycznej działającej na zasadzie ostrzeżenia dźwiękowego i impulsu elektrostatycznego,  która z pewnością zda egzamin tak w domu jak i na dworze nawet podczas trudnych warunków pogodowych.Zapraszamy do obejrzenia filmu jak stosować obroże przeciw szczekaniu, który umieściłem poniżej. Zawiera on wiele cennych uwag odnośnie zasad jakim powinna podlegać prawidłowa tresura psa kiedy używana jest elektroniczna obroża antyszczekowa dla psów.

Najlepsze modele takich obroży elektrycznych posiadają certyfikat ECMA, który zapewnia tak najwyższą jakość wykonania jak i bezpieczeństwo psa używającego takiej obroży przeciw szczekaniu.