Wśród wielu modeli obroży treningowych znajdziemy zarówno te, które przydadzą się przy szkoleniu psa domowego, jak też te, po które z powodzeniem sięgają profesjonaliści zajmujący się m.in. tresurą psów myśliwskich. Takie produkty muszą już posiadać specjalistyczne funkcje, a przede wszystkim charakteryzować się sporym zasięgiem, czyli odległością, jaka może dzielić pilota od obroży. Pies biegający w lesie za zwierzyną oddala się na znaczną odległość. Bardzo często takie funkcje jak lokalizacja psa mogą okazać się bardzo przydatne.

Obroża elektryczna Dogtra 1210 NCPJedną ze specjalistycznych obroży jest model Dogtra 1210 NCP. Wysoka jakość produktu to zasięg sięgający tysiąca dwustu metrów, a także długotrwała praca zestawu i krótki czas jego ładowania przygotowującego do ponownego użycia. Polecana jest dla osób wymagających, ponieważ posiada aż 127 stopni natężenia impulsów ciągłych i tyle samo poziomów impulsów ostrzegawczych. Dzięki temu można dostosować siłę bodźca do wrażliwości psa i zastosować najlżejszy skuteczny impuls elektryczny. Ponadto obroża ostrzega psa wibracjami. Tresura może odbywać się w każdych warunkach pogodowych, ponieważ zarówno pilot, jak też obroża, są wodoodporne. Model tej marki posiada certyfikat ECMA, czyli jest bezpieczny dla naszego ulubieńca.

Obroża treningowa Dogtra 4500 EDGE Jeśli potrzebujemy większego zasięgu, warto sięgnąć po inny model marki Dogtra. Obroża 4500 EDGE to zasięg do tysiąca sześciuset metrów, a jeden pilot może obsługiwać nawet cztery obroże jednocześnie. Model ten także posiada 127 poziomów impulsów elektrycznych. Impulsy są długie oraz krótkie. Tu także zainstalowano system ostrzegania wibracjami.

Zestaw szkoleniowy PAC EXT6Jeszcze innym modelem wartym uwagi jest obroża PAC TRAINER EXT6, której zasięg to aż trzy tysiące metrów. Dzięki temu produktowi możemy prowadzić tresurę nawet sześciu psów jednocześnie. Obroża dostarcza impulsy elektryczne, których moc możemy ustawić na jednym z sześćdziesięciu poziomów. Przed wysłaniem impulsu możemy użyć przycisku odpowiedzialnego za ostrzeganie dźwiękowe. Obroża jest lekka i charakteryzuje się wodoodpornością

Bandamka chłodząca Izi Body CoolingBardzo ciekawymi produktami uzupełniającymi obroże treningowe, które ostatnio pojawiły się na rynku są akcesoria chłodzące marki Izi Body Cooling. Do wyboru mamy obroże, bandamki oraz posłania chłodzące. Produkt dzięki zanurzeniu w zimnej wodzie utrzymuje właściwości chłodzące nawet do 48 godzin. Produkty dostępne są w różnych kolorach oraz rozmiarach. Jest to produkt przydatny dla psa pracującego dłuższy czas w wysokich temperaturach.