W ofercie znanych marek takich jak PetSafe, Innotek oraz Dogtra znajdują się specjalne modele elektrycznego pastucha przeznaczonego dla wyjątkowo upartych i odpornych na tradycyjne metody szkolenia czworonogów. Z powodzeniem zestawy te można zastosować również w przypadku dużych psów – i to od razu dwóch, trzech lub czterech albowiem każdy z nich można rozbudowywać o kolejne obroże. Zamontowane w nich nadajniki pozwalają na emitowanie wzmocnionych impulsów.. Długość każdej można regulować, jednak w przypadku naprawdę bardzo dużych psów można wymienić pasek.

duze-psy

Pierwszy proponowany model to niewidoczny elektryczny pastuch dla psa Super Radio Fence marki PetSafe. Posiada obrożę zasilaną na baterię 9V, z możliwością ręcznego dostosowania trybu pracy (siły impulsu) do psa. Model ten umożliwia także zastosowanie obroży dodatkowych dla małych psów oraz dla kotów, tak aby za pomocą jednej centralki móc utrzymać kilka zwierząt w ogrodzie.  Kolejnym modelem będzie z pewnością Innotek SD-2100E. Niesamowicie mała i lekka obroża na doładowywany akumulatorek sprawia, że ogrodzenie może być przeznaczone nawet dla mniejszych psów. Obroża elektryczna w miarę zbliżania się do przewodu zwiększa siłę impulsu elektrostatycznego. Ogrodzenie to posiada również funkcję zasilania awaryjnego – wystarczy włożyć baterie do nadajnika, by ogrodzenie działa podczas braku czy awarii prądu.

Najbardziej ekskluzywne w tej grupie produktów jest ogrodzenie marki Dogtra EF3000GOLD. Poza ekskluzywną ceną oczywiście, system ten oferuje opcje wibracji ostrzegawczej w obroży elektrycznej co jest niesamowicie skuteczne w przypadku dużych psów. Dodatkowo, obroża elektryczna w zestawie jest zupełnie wodoodporna. Pies może w niej nawet nurkować.