Najczęstsze problemy z psami, to te, którym trudno jest zaradzić i nie dotyczą bezpośrednio naszego czworonoga. Jakie to problemy? Na przykład głośno szczekający pies sąsiada, który potrafi obudzić nas w środku nocy i nie daje spokoju. W takim przypadku nie mamy zbyt dużego pola manewru i nie możemy wiele zrobić. Najlepszym wyjściem byłoby szczere porozmawianie z naszym sąsiadem i podsunięcie mu ciekawych sposobów radzenia sobie z hałaśliwymi czworonogami. Możemy zaproponować mu zakupienie obroży antyszczekowej, która jest niezmiernie skutecznym urządzeniem, zapobiegającym nadmiernemu hałasowi ze strony psa. Działanie obroży jest niezwykle proste i opiera się głównie na działaniu impulsami elektrycznymi na ciało czworonoga.

Gdy pies szczeka, obroża aktywuje się i „upomina” psa, że nie powinien tak robić. Obroża antyszczekowa to jednak nie jedyne wyjście, gdyż sąsiad może nie być zadowolony z takiego rozwiązania. Dlaczego? Ano dlatego, że pies pełnić może u niego rolę obronną – być może strzeże posesji przed nieproszonymi gośćmi i broni najbliższego terenu i podwórka. W takim przypadku nie mamy zbyt wielu opcji, jedyne co nam pozostaje to zaproponowanie sąsiadowi założenia elektronicznego pastucha, albo innego rodzaju niewidocznego ogrodzenia, które skutecznie odsunie psa od naszej działki i pozwoli nam się cieszyć większym spokojem. Tego typu urządzenia są bardzo popularne na przedmieściach, gdzie ludzie posiadają spore ogrody i boją się, aby zwierzęta nie psuły im klombów, rabatek i starannie zasadzonych roślin ozdobnych.

Zapobieganie wchodzeniu psa na określone fragmenty podwórza to zadanie ważne i wymaga stosownego treningu. Jeśli nam bardzo zależy na tym, aby pies sąsiada nie szczekał, powinniśmy postarać się nie tylko namówić go na zakup urządzenia, ale też pomóc sąsiadowi w jego stosowaniu i w trenowaniu czworonoga. Wspólna praca nad tresowaniem psa może też przybliżyć nasze sąsiedzkie stosunki i pomóc w przezwyciężeniu wielu innych, spornych kwestii. To niezwykle istotne, gdyż bez współpracy porządek i spokój nigdy pomiędzy sąsiadami nie będzie mógł zaistnieć. Warto również zainteresować się innymi rodzajami gadżetów elektronicznych i elektrycznych, które mogą skutecznie pomóc nam w wychowywaniu czworonogów i w zaprowadzeniu spokoju na terenie posesji. Poza tym – wspólny trening właściciela z psem zbliża i pomaga w prawidłowych relacjach. Zobacz jak prowadzona jest tresura psa w której korzysta się z obroży do tresury.