Znana na rynku elektroniki dla zwierząt marka Dogtra posiada w swojej ofercie między innymi ptasie wyrzutnie. Jednym z przykładów może być w tym miejscu model o nazwie PL1. Przystosowany jest on do dużych ptaków. Pracować z nim można w zasięgu wynoszącym maksymalnie osiemset metrów. Dołączony do zestawu nadajnik umożliwia pracę z sześcioma wyrzutniami jednocześnie – jeśli zatem zajdzie stosowna potrzeba, odpowiednie urządzenie można bez przeszkód dokupić.

ptasia-wyrzutnia

Ponadto odbiornik w zestawie wyposażony jest w taką możliwość, że można do niego podłączyć głośnik zewnętrzny – ten jednakże do kompletu dołączony nie jest, w związku z czym trzeba kupić go oddzielnie. Źródłem zasilania całego zestawu są akumulatorki. Osoba ćwicząca w ten sposób stójkę z psem może wypuścić ptaka z wyrzutni w dowolnym pożądanym momencie. Opisywany model posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, w tym również te zgodne z unijnymi normami. Jeśli natomiast chodzi o jego cenę, to oscyluje ona w granicach trzech tysięcy złotych.

Dogtra w swojej ofercie posiada również drugi model ptasiej wyrzutni – QL1. W zestawie tym znajduje się między innymi odbiornik, który należy zamontować na wyrzutni. Do sterowania nim służy specjalny nadajnik. Wyrzutnia jest przystosowana do takich rozmiarów ptaka jakimi odznaczają się kuropatwy, gołębie oraz przepiórki. Nadajnik jest przystosowany do pracy z sześcioma wyrzutniami jednocześnie – tak jak model PL1. Źródło zasilania całego zestawu stanowią akumulatorki, ładowarka także znajduje się w komplecie. Z powyższym modelem pracować można w zasięgu wynoszącym maksimum osiemset metrów.

Jest to ciekawa propozycja dla tych właścicieli psów, którzy prowadzą ich tresurę za pomocą elektroniki. Zobacz jak w tym celu może być wykorzystana na przykład elektroniczna obroża do szkolenia psa.

Film prezentuje samodzielne szkolenie psa i komendy waruj oraz zostań.