Pies zwykle szuka sobie ciekawego zajęcia i kończy się na podgryzaniu butów lub próbach zjedzenia tego, co akurat mamy w ręce. Okazuje się, że psu można zaplanować czas w taki sposób, że nie będzie nudził się nawet przez chwilę. W sklepach internetowych znajdziemy mnóstwo zabawek, które umilą czas naszemu pupilowi zarówno wtedy, gdy zostanie sam w domu, jak też w czasie wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

Zabawka dobana do temperamentu psaJedną z ciekawych propozycji są zabawki, w których można schować psie przysmaki. Wsypujemy ciasteczka do zabawki, a pies próbuje je stamtąd wydobyć poprzez obracanie piłką czy zwierzątkiem. Inną propozycją są pluszowe maskotki, które mogą służyć jako aport lub jako gryzak. Innym rodzajem gryzaków są te, które jednocześnie czyszczą zęby naszego ulubieńca. Posiadają miętowy smak orzeźwiający psi oddech, a także kauczukowe wypustki masujące dziąsła i usuwające zabrudzenia z zębów podczas zabawy. Zabawkami, które znakomicie sprawdzą się podczas urlopu nad wodą lub w czasie opadów śniegu czy deszczu, są wodoodporne piłki, kości i frisbee. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów mamy pewność, że zabawka nie zatonie w rzecze i nie wchłonie wody, gdy zostawimy ją na śniegu lub w kałuży. Wykorzystanie jaskrawych kolorów zapobiega zagubieniu się piłki w trawie czy wśród plażowiczów nad morzem. Wielką atrakcją dla psa będzie także zakup zabawki latającej. Zalicza się do nich m.in. ringo czy twistera, które służą do zabawy, ale mogą być wykorzystywane także do nauki aportowania. Jeśli nasz pies reaguje ochoczo na dźwięki, możemy zainteresować się zabawkami, które mają wbudowane piszczałki. Winylowe czy lateksowe produkty w różnych kolorach i o ciekawych kształtach znajdziemy w sklepach internetowych.

Jeśli jesteśmy właścicielami dużego i silnego psa, nie powinniśmy kupować delikatnych zabawek czy maskotek. W sklepie znajdziemy specjalne zabawki wzmocnione, których wykonanie gwarantuje to, że pies nie zniszczy ich przy pierwszym ugryzieniu. Posiadają zamocowane sznurki oraz kształty, które pozwalają psu na beztroską zabawę.