Budując dom dbamy również o to, aby i nasz ogród był niesamowity. Często inwestujemy dużo gotówki żeby kupić drzewa, krzewy i różnego rodzaju rośliny po to, aby nasz ogród tętnił życiem. Zazwyczaj pod swą opiekę przyjmujemy również psa, który ma za zadanie nie tylko bronić nas przed złodziejami, ale który ma być naszym przyjacielem. Ważne jest wtedy to, aby dobrze przygotować psa do przebywania w ogrodzie. Należy zastosować niezbędną tresurę, którą najlepiej rozpocząć od szczeniaka. Często zdarza się tak, że zaniedbując takie właśnie szkolenie psa musimy borykać się z problemami wychowawczymi w przyszłości.

Skuteczność niewidzialnego ogrodzenia dla psa

Może zdarzyć się, iż pies będzie niszczył nasz ogród, wręcz go demolował poprzez rozplątywanie siatki, rozkopywanie rabatek kwiatowych czy krzewów bądź zażywał kąpieli w oczku wodnym bez naszej wiedzy. Oczywiście jak na nasze czasy przystało można takim kłopotom zaradzić. Wystarczy zainwestować raz, a porządnie w niewidzialne ogrodzenie dla psa. Taki system jest doskonałym rozwiązaniem, które będzie służyło przez wiele lat. Działanie takiego elektrycznego pastucha jest bardzo proste. Centralkę instalujemy w miejscu zadaszonym i wyprowadzamy z niej przewód. Otaczamy nim miejsca, które mają być niedostępne dla psa i wracamy do centralki robiąc pętlę (obieg zamknięty). Zakładamy psu obrożę elektroniczną i gotowe. Gdy pupil zbliży się do przewodu na wyznaczoną przez nas odległość najpierw obroża wyemituje sygnał dźwiękowy, tak zwany ostrzegawczy.

Jeżeli pies podejdzie bliżej zostanie podany mu impuls elektrostatyczny napinający mięśnie. Jedne z najlepszych systemów niewidzialnych ogrodzeń w swojej ofercie mają firmy: PetSafe, Innotek, Num’axes oraz Dogtra. Są to systemy z niezbędnymi certyfikatami i co najważniejsze są bezpieczne dla naszego pupila jak i dla nas. Dzięki takim ogrodzeniom możemy zabezpieczyć nawet od 2000 metrów działki (w zależności od systemu). Wszystkie wyżej wymienione firmy oferują również dodatkowe obroże do systemów niewidzialnych ogrodzeń dlatego też możemy ochronić swój ogród przed większą ilością psów a także i kotów (w przypadku marki PetSafe).