Firma PetSafe oferuje produkt jakim jest ultradźwiękowy treser psów, który nie wymaga zakładania psu obroży. Działa on na zasadzie emisji dźwięków o różnych częstotliwościach. Na tym treserze znajdziesz dwa przyciski N oraz P. Łatwo się domyślić, że przycisk z oznaczeniem N będzie wysyłał dźwięk o nieprzyjemnej dla psa tonacji. Ma to na celu wspomóc Twoje komendy głosowe dodatkowym bodźcem, który odnosi się do sytuacji takich jak: skakanie na Twoich gości, ciągnięcie się na spacerze itp.

treser

Jeżeli chodzi o komendy głosowe najlepiej używać jest, krótkich słów i starać się je zawsze wypowiadać z ta samą intonacją głosu np: „FE!”, „NIE!”. Przycisk P na urządzeniu służy do wysyłania dźwięków przyjemnych dla ucha psa. Ta dodatkowa funkcja jest niezmiernie ważna, gdyż tylko tresura z karami i nagrodami ma tak naprawdę sens. Jest to doskonałe urządzenie dla tych, którzy nie chcą tresować swojego psa przy pomocy urządzeń korygujących ich zachowanie za pomocą impulsów korekcyjnych. Produkt powstał również z myślą o psach, które są starsze lub mają wadę budowy bądź chorobę serca. Jeżeli masz już system taki jak niewidoczne ogrodzenie, możesz śmiało zainwestować w ten produkt. Pozwoli on na szkolenie psa bez obciążania go dodatkową obrożą. Produkt nie jest drogi w porównaniu do systemów takich jak elektryczna obroża. Jego cena w internecie plasuje się między 229 a 299 złotych.

Zobacz również inne produkty przeznaczone do tresury w sklepie EasyPet.pl. Wybrane urządzenia elektroniczne przezentuje również poniższy film.

Oprócz urządzeń ultradźwiękowych istnieje też olbrzymia grupa obroży elektronicznych, których działanie oparte jest na bodźcu elektrostatycznym, zapachu lub wibracji. Tego typu urządzenia do szkolenia psów pomagają rozwiązać wiele problemów, które nie są możliwe do wyeliminowania za pomocą zwykłej tresury.