W dzisiejszych czasach metody w zakresie szkolenia psów są bardzo nowoczesne. Kiedyś uważano, że jedynym sposobem na to, aby nauczyć psa posłuszeństwa było karanie go. Dzisiaj stanowczo odchodzi się od takiego modelu.

Szkolenie nie polega bowiem na tym, aby zabić u psa jego charakter i indywidualność, ale skorygować pewne jego zachowania i paru rzeczy go nauczyć. Dlatego właśnie obecnie najbardziej rozpowszechniony jest sposób polegający na nagradzaniu zwierzęcia. Dzięki temu czuje się ono bardziej docenione, dla samego właściciela natomiast to także ogromna satysfakcja.

Znakomite uzupełnienie dla takiego szkolenia stanowią elektroniczne obroże treningowe – kupuje się je w specjalnych sklepach. Nie jest to może jednorazowo najniższy wydatek, z drugiej jednakże strony warto taką inwestycję przemyśleć, albowiem przynieść ona może naprawdę bardzo dobre rezultaty. Pies szkolony z wykorzystaniem takiego urządzenia pewnych rzeczy uczy się szybciej, łatwiej je sobie przyswaja – i tyczy się to nawet tych upartych osobników.