Wybór psa i przyjęcie go pod swój dach to odpowiedzialność, którą musimy wziąć na swoje barki na wiele lat. Jest to jednak ogromna radość, gdy po powrocie do domu wita nas psiak z merdającym ogonem. Pies to odpowiedzialność i przyjemność i przede wszystkim o tym zawsze trzeba pamiętać.

Jeżeli podjęliśmy decyzję o posiadaniu psa to z pewnością zastanawiamy się nad takimi aspektami jak płeć, wielkość dorosłego osobnika no i w konsekwencji zastanawiamy się nad rasą. Poza tym może warto przemyśleć przygarnięcie psa ze schroniska. Pies po tak zwanych przejściach to oczywiście wielki znak zapytania. Nie wiadomo co w życiu go spotkało. A ponadto dorosłego psa jest bardzo trudno czegoś nauczyć. Z odsieczą może tu przyjść system treningowy taki jak elektryczna obroża czy niewidoczne ogrodzenie. Urządzenia te w prosty sposób pomogą ukazać psu co mu wolno, a czego nie.

Pamiętaj, że takie „znajdy” są najwierniejszymi towarzyszami życia. Wdzięczność można już zobaczyć po kilku dniach, gdy tylko pies oswoi się z otoczeniem. Z takim psem również nie będziesz miał problemów takich jak ucieczki. Przygarnięty pupil nigdy nie spuści już swojego właściciela z oczu.