Każdy właściciel psa niezależnie z jak dużym stażem doskonale wie, iż w początkowych fazach rozwoju, opieki, psy bywają niesforne. Niestety maluchy często lubią psocić. Pogryzione kapcie, materace, kanapy, itd., to praktycznie codzienna rzeczywistość właściciela szczeniaka. Inaczej bywa w przypadku starszych psów, które zmieniły właściciela. Te również potrafią „dogryźć” swemu panu na wiele różnych sposobów, chociażby nie słuchając poleceń, źle zachowują się podczas spacerów, wyjść. Wiedz, iż zarówno w pierwszym, jak i też drugim przypadku nie jesteś osamotniony. Wielu właścicieli psów ma podobne problemy, dlatego liczne firmy takie jak Dog Trace starają się zapewnić nowoczesne artykuły, które ułatwiają szkolenie niesfornych zwierząt.

Trening z obrożami DogTraceModel d-Control model 302 został wykonany z myślą o właścicielach posiadających dwa psy. W zestawie oprócz pilota znajdują się dwie obroże z wymiennymi elektrodami. W zestawie znajdziesz zarówno krótkie, jak i też długie elektrody. Od teraz nie musisz się martwić tym, iż Twój pies ma zbyt długą sierść. Długie elektrody na pewno pozwolą Ci zapanować nad jego temperamentem. Godnym podkreślenia faktem jest, iż ten sprzęt posiada zasięg roboczy około 250 metrów. Jak widzisz pole do współpracy z psem jest dość spore, dlatego łatwo nauczysz pupila nowych sztuczek w parku, lesie, na polanie. Akcesorium d-Control 302 posiada aż 9 impulsów o różnym natężeniu.

Możesz korzystać zarówno z impulsów ciągłych, jak i też przerywanych. Przerywane idealne są jako ostrzeżenia, ciągłe natomiast to środek zaradczy w przypadku wystąpienia niechcianego zachowania. Razem z impulsami warto wykorzystywać również sygnały akustyczne. Po pewnym czasie to właśnie one będą w znaczący sposób oddziaływać na psa, nie robiąc mu żadnej krzywdy. Ponadto pilot zawiera wbudowaną antenę oraz wyświetlacz LCD. Sprzęt jest całkowicie wodoodporny, dlatego nie musisz się już martwić deszczem, zmiennością pogody. Jeśli chcesz być jak najlepszym treserem, pragniesz jak najlepiej troszczyć się o swego psa, zadbaj przede wszystkim o odpowiednią formę jego treningu. Wspólna przyjaźń i oddanie na pewno przyjdą z czasem. Zadbaj o to, by Twój pies był dobrze ułożony, nie przeszkadzał w trakcie spacerów, wizyt znajomych.