Z produktów, jakie mają za zadanie ułatwić szkolenie psa, korzystają nie tylko amatorzy, którzy nie mogą sobie poradzić z pupilem gryzącym buty domowników czy uciekającym z terenu posesji. Sklepy z asortymentem dla zwierząt oferują także gadżety pomocne przy specjalistycznym szkoleniu. Szeroką ofertę stworzono dla myśliwych, chcących skutecznie przygotować psa do polowania. Najbardziej podstawowym i przydatnym przedmiotem jest zapewne gwizdek. O wiele łatwiej jest przywołać psa za pomocą sygnału, który nie ulega zmianie. Mowa ludzka posiada tą cechę, że nigdy nie jest taka sama. Intonacja, emocje oraz stan naszego układu oddechowego (np. katar) powodują, że głos nigdy nie brzmi tak samo. Zwierzę szybciej zakoduje sobie znaczenie sygnału, który każdorazowo jest identyczny i oznacza dla niego dokładnie to samo.

Profesjonalne obroże marki Num'axesPrzykładowym produktem, jaki polecany jest dla myśliwych szkolących swoje psy, jest dwutonowy gwizdek wykonany z rogu bawolego. Marka Num’axes proponuje obrożę Canicom 500 Pro zaprojektowaną z myślą o psach szkolonych do udziału w polowaniach. Posiada 15 poziomów siły impulsów elektrycznych, a jej zasięg to 500 metrów. Jeśli zdecydujemy się na dokupienie obroży Canibeep, pilot będzie nam umożliwiał nie tylko szkolenie z użyciem impulsów, ale także dźwiękową lokalizację naszego psa. Obroża Canicom 500 Pro posiada system ostrzegający psa przed emisją bodźca.

Jest to system dźwiękowy. Dla tych, których nie satysfakcjonuje zasięg 500 metrów, poleca się obrożę Canicom działającą w odległości nawet 1500 metrów. Zachętą dla posiadaczy kilku psów jest to, że pilot może obsługiwać nawet cztery nadajniki jednocześnie. Produkt posiada 18 możliwych stopni natężenia impulsów. Jeszcze większe możliwości proponuje producent obroży PAC Trainer EXT-2. Ten model można śmiało stosować w zasięgu 3000 metrów. Poza ostrzeganiem dźwiękowym zachęcająca jest opcja obsługiwania dwóch nadajników przy użyciu jednego pilota. Model EXT-6 pozwala na tresurę nawet sześciu psów. Produkt posiada certyfikat CE, co jest bardzo ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa zwierząt w czasie treningu. Produkt posiada spory zasięg, bo aż 1250 metrów.