W naturze psów, a szczególnie ras myśliwskich jest aportowanie. Jest to doskonały sposób na udaną zabawę z psem. Taka zabawa bardzo dobrze służy zmęczeniu psa. Gdy nasz pupil wyczerpie swoje pokłady energii będzie wolał smacznie spać niż psocić. Ponadto zabawa może być doskonałą nagrodą za dobrze wykonaną komendę. Wiele psów jako nagrodę w szkoleniu woli otrzymać zabawkę niż smakołyk. Producenci zabawek produkują wiele rodzajów zabawek mogących posłużyć jak aport.

Aport dla dużych psów w wersji JUMBOFirma SportDog produkuje aporty specjalistyczne przeznaczone do nauki aportowania. W asortymencie tego producenta znajdziemy aporty materiałowe oraz gumowe. Aporty wykonane z materiału wypełnione są w środku zbitym materiałem co utrudnia jego przegryzienie. Kolor pomarańczowy zewnętrznej powłoki aportu pozwala na łatwe znalezienie np. w trawie. Aporty dla psów wykonane z gumy występują w dwóch rozmiarach. Dzięki specjalnej zatyczce można je napełnić wodą dzięki czemu aport będzie zatapialny w wodzie i zmusi psa do nurkowania. Aporty te dostępne są w kolorach, które sprawiają, że są widoczne z daleka.

Piłka dla psa z wypustkami z serii Tough ToysDo aportowania mogą służyć także zabawki marki HappyPet. Firma oferuje piłki ze sznurkiem, które mogą doskonale służyć jako aport. Piłki są wypełnione gumą w środku dzięki czemu są ciężkie i po rzuceniu pokonują dużą odległość. Sznurek ułatwia rzucanie zabawki na większy dystans. Produkty te występują w różnych rozmiarach oraz kolorach. Niektóre z piłek posiadają też specjalne wypustki, które masują dziąsła szczeniaka.

Zabawka dla psa w kształcie kości RSPCAFirma HappyPet oferuje zabawki latające o aerodynamicznym kształcie. Zabawki te posiadają płaski kształt oraz lekką wagę dzięki czemu bez trudu unoszą się w powietrzu. Różnorodne kształty sprawiają, że zabawki pokonuje nieprzewidywalny tor lotu stając się bardziej atrakcyjną dla psa. Niektóre z zabawek wypełnione są nieprzesiąkalną pianką dzięki czemu mogą być również używane w wodzie.